PE39549-48
DigiKey Part Number
6099-PE39549-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE39549-48
Description
QMA FEMALE BULKHEAD TO SMA MALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to QMA RG-316 DS 48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316 DS
Style
SMA to QMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
QMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C