PE39447LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE39447LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE39447LF-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 0.086" Semi-Rigid Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz