PE39350H-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to Fakra RG-174 48.0" (1.2m) 4.0'
PE39350H-48
DigiKey Part Number
6099-PE39350H-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE39350H-48
Description
COAX CBL SMA TO FAKRA 4'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
SMA to Fakra
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz