PE39344K-36
DigiKey Part Number
6099-PE39344K-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE39344K-36
Description
COAX CBL SMA TO FAKRA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Fakra 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to Fakra
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
4 GHz