PE3930-600
DigiKey Part Number
6099-PE3930-600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3930-600
Description
COAX CBL TWINAX TO TWINAX 50'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Twinax to Twinax 600.0" (15.2m) 50.0'
Category
2nd Connector
Twinax Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
600.0" (15.2m) 50.0'
Style
Twinax to Twinax
Overall Impedance
95 Ohms
1st Connector
Twinax Plug
Frequency - Max
400 MHz