PE3920-12
DigiKey Part Number
6099-PE3920-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3920-12
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-405 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Type
RG-405
1st Connector
N-Type Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms