PE3911LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3911LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3911LF-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-188A 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Type
RG-188A
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms