PE39078-12
DigiKey Part Number
6099-PE39078-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE39078-12
Description
COAX CBL MMCX TO UMCX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to UMCX RG-178B 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-178B
Style
MMCX to UMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms