Image for PE38889-18 is not available
PE38889-18
DigiKey Part Number
6099-PE38889-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE38889-18
Description
UMCX Plug to MCX Jack Bulkhead C
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to UMCX RG-178 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
UMCX Plug, Right Angle
Length
18.00" (457.20mm)
Style
MCX to UMCX
Cable Type
RG-178
1st Connector
MCX Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms