PE38746I-36
DigiKey Part Number
6099-PE38746I-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE38746I-36
Description
COAX CBL FAKRA TO FAKRA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial Fakra to Fakra 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
Fakra Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
36.00" (914.40mm)
Style
Fakra to Fakra
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms