PE38490-24
DigiKey Part Number
6099-PE38490-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE38490-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO QN 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to QN 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
QN Plug, Right Angle
Part Status
Obsolete
Length
24.00" (609.60mm)
Style
N-Type to QN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms