PE3828-36
DigiKey Part Number
6099-PE3828-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3828-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-405 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Type
RG-405
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms