PE3825-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-402 18.00" (457.20mm)
PE3825-18
DigiKey Part Number
6099-PE3825-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3825-18
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Detailed Description
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-402
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
6 GHz