PE3818-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-405 36.00" (914.40mm)
PE3818-36
DigiKey Part Number
6099-PE3818-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3818-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-405
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
18 GHz