PE38132-12
DigiKey Part Number
6099-PE38132-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE38132-12
Description
COAX CBL BNC TO BNC 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
BNC Jack
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Part Status
Obsolete
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms