PE3809LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3809LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3809LF-24
Description
COAX CBL SMA TO SMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMC RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to SMC
Cable Type
RG-316
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms