PE37820LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE37820LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE37820LF-24
Description
COAX CABLE SHV TO HN 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SHV to HN RG-213 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-213
Style
SHV to HN
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SHV Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
300 MHz