PE37772-48
DigiKey Part Number
6099-PE37772-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE37772-48
Description
MCX PLUG TO SMB PLUG CABLE 48 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to SMB RG-174 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMB Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C