PE37463/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE37463/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE37463/HS-36
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-58 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Flange
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-58
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
5 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C