PE37364LF/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE37364LF/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE37364LF/HS-12
Description
SMA MALE TO N MALE CABLE 12 INCH
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-141 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-141
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
10 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Beige
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C