PE37024/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE37024/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE37024/HS-36
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA RG-174 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-174
Style
RP-SMA to RP-SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
RP-SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C