PE36981/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE36981/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36981/HS-12
Description
MCX PLUG RIGHT ANGLE TO MCX PLUG
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MCX RG-316 DS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-316 DS
Style
MCX to MCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms