PE36970-48 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-316 DS 48.0" (1.2m) 4.0'
PE36970-48
DigiKey Part Number
6099-PE36970-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36970-48
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 4'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316 DS
Style
SMA to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz