PE36718/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE36718/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36718/HS-24
Description
COAX CBL BNC TO SMC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMC RG-213 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-213
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
HN Plug
Overall Impedance
50 Ohms