PE36570LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE36570LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36570LF-12
Description
COAX CBL SSMA TO SSMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMA to SSMA RG-174A 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SSMA Plug, Right Angle
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SSMA to SSMA
Cable Type
RG-174A
1st Connector
SSMA Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms