PE3656-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.047" Semi-Rigid Cable 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3656-60
DigiKey Part Number
6099-PE3656-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3656-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Semi-Rigid Cable
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
12.4 GHz