PE36536LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE36536LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36536LF-24
Description
COAX CBL 10-32 TO 10-32 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 10-32 to 10-32 RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
10-32 Plug, Right Angle
Length
24.00" (609.60mm)
Style
10-32 to 10-32
Cable Type
RG-316
1st Connector
10-32 Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms