PE3649-24
DigiKey Part Number
6099-PE3649-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3649-24
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
BNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-58
1st Connector
BNC Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms