PE36482LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE36482LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36482LF-24
Description
BNC FEMALE BULKHEAD TO BNC FEMAL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-178 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to BNC
Cable Type
RG-178
1st Connector
BNC Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Overall Impedance
50 Ohms