PE36472-24
DigiKey Part Number
6099-PE36472-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36472-24
Description
COAX CBL MCX TO MCX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MCX RG-178 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to MCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C