PE36422/HS-24
DigiKey Part Number
6099-PE36422/HS-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36422/HS-24
Description
COAX CBL SMA TO MCX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MCX RG-174 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C