PE36420-36
DigiKey Part Number
6099-PE36420-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36420-36
Description
COAX CBL MCX TO MMCX 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MMCX RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
MCX to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz