PE36170-12
DigiKey Part Number
6099-PE36170-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36170-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type RG-217 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-217
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms