PE36157-24
DigiKey Part Number
6099-PE36157-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36157-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to SMA RG-8 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
7/16 DIN to SMA
Cable Type
RG-8
1st Connector
7/16 Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms