PE36141LF-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial F-Type to F-Type RG-59 12.00" (304.80mm)
PE36141LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE36141LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36141LF-12
Description
COAX CBL F-TYPE TO F-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-59
Style
F-Type to F-Type
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
F-Type Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz