PE36141-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial F-Type to F-Type RG-59 72.0" (1.8m) 6.0'
PE36141-72
DigiKey Part Number
6099-PE36141-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36141-72
Description
COAX CBL F-TYPE TO F-TYPE 6'
Detailed Description
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-59
Style
F-Type to F-Type
Cable Impedance
75 Ohms
1st Connector
F-Type Plug
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz