PE36135LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE36135LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36135LF-24
Description
COAX CBL F-TYPE TO F-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial F-Type to F-Type RG-11 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
F-Type Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
F-Type to F-Type
Cable Type
RG-11
1st Connector
F-Type Plug
Cable Impedance
75 Ohms
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms