PE36116LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE36116LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36116LF-24
Description
COAX CBL MC CARD TO MC CARD 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MC Card to MC Card RG-178 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-178
Style
MC Card to MC Card
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MC Card Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms