PE36109LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE36109LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36109LF-24
Description
COAX CBL 1.6/5.6 TO 1.6/5.6 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.6/5.6 to 1.6/5.6 RG-59B 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
1.6/5.6 Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
1.6/5.6 to 1.6/5.6
Cable Type
RG-59B
1st Connector
1.6/5.6 Plug
Cable Impedance
75 Ohms
Connector Impedance
75 Ohms
Overall Impedance
75 Ohms