PE36108LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE36108LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE36108LF-36
Description
COAX CABLE SMA TO MC 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MC RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
36.00" (914.40mm)
Style
SMA to MC
Cable Type
RG-316
1st Connector
MC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms