PE35963LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE35963LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35963LF-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type RG-402 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
12.00" (304.80mm)
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Type
RG-402
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms