PE35963-24
DigiKey Part Number
6099-PE35963-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35963-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type RG-402 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Type
RG-402
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms