PE35900LF-36
DigiKey Part Number
6099-PE35900LF-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35900LF-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN RG-218 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
7/16 Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
36.00" (914.40mm)
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Cable Type
RG-218
1st Connector
7/16 Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms