PE3576-24
DigiKey Part Number
6099-PE3576-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3576-24
Description
COAX CBL BNC TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-58
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
4 GHz