PE35463-12
DigiKey Part Number
6099-PE35463-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35463-12
Description
COAX CBL MCX TO MCX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MCX RG-400 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
MCX Plug, Right Angle
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Style
MCX to MCX
Cable Type
RG-400
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms