PE35444LF-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-178 12.00" (304.80mm)
PE35444LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE35444LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35444LF-12
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
RG-178
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C