PE35358-12
DigiKey Part Number
6099-PE35358-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35358-12
Description
COAX CBL BNC TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC RG-59B 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to TNC
Cable Type
RG-59B
1st Connector
BNC Plug
Cable Impedance
75 Ohms
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
75 Ohms