PE35356-36
DigiKey Part Number
6099-PE35356-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35356-36
Description
COAX CBL TNC TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-59B 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
Length
36.00" (914.40mm)
Style
TNC to TNC
Cable Type
RG-59B
1st Connector
TNC Plug
Cable Impedance
75 Ohms
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
75 Ohms