PE35350LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE35350LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35350LF-24
Description
COAX CBL BNC TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to TNC RG-6 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
TNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Style
BNC to TNC
Cable Type
RG-6
1st Connector
BNC Plug
Cable Impedance
75 Ohms
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
75 Ohms