PE35245-24
DigiKey Part Number
6099-PE35245-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE35245-24
Description
COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to N-Type RG-223 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
RP-TNC to N-Type
Cable Type
RG-223
1st Connector
RP-TNC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms